Zpráva z Narbonne


Zdravím všechny příznivce Dakaru z novinářského střediska v Marseille. Sem na jih Francie jsme dojeli už předevčírem večer z Paříže, včera jsme ještě nakládali pneumatiky pro týmovou motorku, v poklidu zkontrolovali obě auta a pomohli brazilským kolegům srovnat věci do beden. Protože jsme ubytování kousek od areálu, kde přejímky probíhají, byli jsme se tu podívat už včera, kdy začaly.

Dnes během silvestrovského odpoledne a večera přejímky dokončí druhá polovina z celého závodního pole. Přejímky doprovází bohatý doprovodný program už od včerejšího rána a celá show bude zakončena zítřejším večerním prologem. Pořadatelé jej postavili jako paralelní trať (tzn. že pojedou vždycky dvě vozidla vedle sebe). Na asfaltové ploše vytvořili hliněný násep se spoustou zatáček, skoků a nechybí ani brod. Byli jsme se na to včera s klukama podívat a tak nás napadlo, jestli budeme mít ještě po čem jet, než na nás přijde řada. Po té spoustě motorek a aut to bude pořádně rozryté. Ale to bude až zítra. Dnes jsme kolem půl třetí dokončili administrativní přejímky, které jsme zvládli celkem rychle - asi za hodinu a půl. Petr s Tomášem čekají s auty ve frontě na technické přejímky a já využívám doby, než se tam dostanou, tady v novinářském centru. Všechno zatím probíhá v klidu a bez problémů (ono by to bylo špatné, kdyby už teď byly nějaké problémy, na ty je času dost :-)) ). Viděli jsme už Kamazy, mají auta moc hezky připravena. Čagin s Kabirovem závodí, pak jim dokonce v závodě pojede další kamión z loňska jako rychlá asistence jen pro ty dva, k tomu mají ještě asistenční šestikolku. Bude to tvrdý oříšek, ale kdo se bojí nesmí do lesa a nač zvedat kalhoty, když brod je ještě daleko :-))). Dnes je už od rána moc hezké počasí, teplo a slunečno, tak doufáme, že to vydrží. My teď po přejímkách zavezeme auta do Parc ferme (uzavřeného parkoviště) a až do startu k ním nebudeme mít přístup. Pak půjdeme na hotel, kde taky oslavíme Silvestra.

To je zatím všechno, já utíkám zpátky k autům. Přejí Vám všem jménem celého týmu hodně štěstí, zdraví a pohody po celý příští rok.

Jaromír Martinec