Tidjikja - 14.1.2001


Ozývám se z Tikdikji z doprovodné Tatry. Je tady 25 °C a nárazový vítr. Nyní jako řidič doprovodného vozidla našeho BR Lubrax týmu, a nepíše se mi to snadno, mám spoustu času dívat se kolem sebe a pozorovat Afriku z jiného úhlu. Ráno jsem absolvoval typickou snídani ( bageta , šunka, máslo, džem, vejce, ovocné pyré, ....), před chvílí jsem se vrátil z oběda. Jedním z členů BR Lubrax týmu je bratr Andrého Azeveda, Luiz. Jel na motorce, ale pro poruchu musel i on odstoupit. Takže teď trávíme oba takové menší prázdniny a povídáme si anglicko-francouzsko-portugalsky o životě.

Zítra nás čeká 800 km přesun do Nemy, kde budeme čekat dva dny na karavanu závodníků. Doufáme, že zbývajícím členům týmu, Kolbergovi na Mitsubishi a Jukovi na Hondě, se bude dařit. Momentálně jsou na prvních místech ve své kategorii, i když Kolberg má technické problémy.

Naši bezpečnost v bivaku zajišťuje místní armáda. Přesto se tu objevují domorodé děti, které z nás tahají drobné dárky a sladkosti, odvážnější žadoní o tužky a trička. Takže se úspěšně zbavujeme zatížení kamionu.

Doprovodná Tatra se zdá být technicky v pořádku a věřím, že nás dovede až do Dakaru. Jízda s ní je naprosto odlišná, oproti našemu závodnímu hasičáku je pérování měkčí, překonávání překážek je mnohem pomalejší, ale zato svezení komfortnější. Jako řidič mám víc času dívat se kolem sebe a pozorovat krásy africké přírody. Má situace se skutečně zásadně změnila. Pomáhám řešit údržbu a opravy závodní Hondy, jsem k dispozici pro práci na Mitsubishi. Z mých spolujezdců Luize Azeveda a Pascala Modeny vyzařuje klid a spokojenost, a zejména jakýsi profesionální nadhled nad závoděním. A je s nimi sranda. V kabině se občas domlouváme skutečně mezinárodně a věty typu :" S´il vous plait, give me leau, obligato..." jsou na denním pořádku. Ale domluvíme se...

O našem odstoupivším závodním voze zatím nemám zprávy. Předpokládám, že Petr Vodák, Jaromír Martinec a André Azevedo v pořádku dojedou do Dakaru, kde na nás budou čekat.

Děkuji všem reklamním partnerům, fandům i mému blízkému okolí za obrovskou podporu nejen během rallye ale i po dobu celé naší přípravy. Jsem velmi smutný z našeho odstoupení ze závodu. Nicméně věřím, že příští rok budeme stát znovu na startu a budeme znovu bojovat o přední pozice. Také věřím, že to bude s českou tatrou a úspěšně. I nadále Vás budeme informovat o našem týmu a jeho aktivitách. A určitě také poskytneme fanouškům možnost setkat se s námi a zúčastnit se některé testovací jízdy


Tomáš Tomeček