Smara - 7.1.2001

 

Dnešní etapa do marocké Smary byla velmi náročná, i když tak na první pohled nevypadala. To potvrzuje i atmosféra tady v bivaku. Přestože je 23.45 místního času odevšad zní nastartované elektrocentrály a mechanici mnohých týmů budou mít dlouhou noc.

Trať dnes byla velice rychlá, rovná, místy ji střídaly kamenité úseky, které připomínaly měsíční krajinu. Jeden takový úsek nám byl osudným , neboť přivodil náš první letošní defekt. Stalo se to na 110. kilometru, ale s opravou jsme si poradili velmi rychle a podařilo se nám dorazit do cíle se ztrátou pouhých 13 minut na vítěze. O 5 kilometrů dále jsme narazili na jeden z ruských Kamazů. Pilot nás požádal, abychom kontaktovali po dojezdu jeho tým s udáním přesné polohy. Nevíme přesně, jakou měl závadu, ale je možné že bude vyřazen z dalšího boje.

Druhá část etapy byla rovná a měli jsme za to, že ji v klidu zvládneme. Opak byl pravdou. Na trase bylo mnoho nečekaných terénních nerovností, a občas jsme si řádně zaskákali. Naštěstí jsme bez úhony dorazili do cíle. Vzhledem k defektu, který jsme na trase zpravovali, považujeme udržení třetího místa v celkové klasifikaci za úspěch.

Zítra nás čeká nejdelší marocká etapa. Pořadatelé slibují všechny typy terénu, tedy rovné rychlé pisty, kamení, ale i duny. Vzhledem k tomu, že startujeme kolem až 10 hodiny ráno, nás zítra zřejmě čeká dlouhý den.

Z Maroka Jaromír Martinec

 

7. etapa
7. 1. 2001 - neděle
Goulimine - Smara (Maroko)
Celkem 489 km
Přejezd 53 km
Speciálka 420 km
Přejezd 16 km
Etapové umístění: 4. místo (5h 09' 51")
Průběžné umístění: 3. místo (16h 15' 14")
Ztráta na 1. místo: 33' 31"