Ostrava 20. 12. 2002


V pátek 20. 12. 2002 zavítal Tomáš Tomeček se svou závodní tatrovkou do Ostravy. Od 10. hodiny dopolední probíhala v restauraci na Jiráskově náměstí (Kuří rynek) tisková konference, na které se sešli zástupci ostravských médií. Poté Tomáš Tomeček navštívil redakci MF Dnes. Tam proběhla od 11:30 internetová diskuze, do které se mohli zapojit fandové z celé republiky. Záznam z tohoto on-line rozhovoru jsme na našem webu již uveřejnili (20. 12.). Závodní vůz mezitím mohli na Kuřím rynku obdivovat kolemjdoucí.

Na Kuří rynek jsem dorazila před 13. hodinou. Přivítala jsem se s Tomášem, který se zrovna vrátil z redakce MF Dnes a vyfotili jsme pár snímků. Za chvíli Tomáš opět zmiznul na schůzku se zástupcem sponzora.

Za necelou půlhodinku jsme se setkali znovu, Tomáš naskočil do kabiny vozu a předvedl Ostravanům své manévrovací dovednosti při výjezdu z náměstí. Lidé se zastavovali a koukali na couvající a troubící náklaďák. Do kabiny jsem vyšplhala i já, usadila se na Mírovu vyvýšenou sedačku uprostřed a vyrazili jsme směrem do Poruby.

Zaparkovali jsme na parkovišti před VŠB-TU Ostrava, kde nás již čekal druhý člen našeho „virtuálního týmu“ Tomáš Kubina. Opět jsme provětrali fotoaparáty a pustili se do obhlídky tatrovky. Poté jsme si v rychlosti předali instrukce ohledně zpravodajství na webu a popřáli si hezké vánoce. Rozloučili jsme se, Tomáš nastartoval tatrovku, zatroubil na pozdrav a zmizel v proudu ostatních automobilů. Zamávali jsme mu a v duchu se sami sebe ptali, jaký ten následující Dakar asi tentokrát bude...

Zuzana Nohavicová