Nema - 16.1.2001


Zdravím všechny z Nemy, cíle 15. etapy rallye Paříž-Dakar. Během posledních dvou dnů jsme absolvovali 900 kilometrový přesun z Tidjikje. V cíli včerejší etapy v Tichitu nebyla povolena asistence, a právě proto jsme si trasu rozdělili na dva dny.

Včerejší večer a noc jsme strávili v kempu v Kife. Byl jsem velice překvapen jak solidně může být vybaven takový kemp v centrální Mauretánii. Nechyběla dokonce ani sprcha, nečekaně i s tekoucí vodou, a splachovací toalety. Téměř fata morgana.

Po ujetí dnešních 450 km jsme tedy dorazili do Nemy. Naše doprovodná Tatra je zatím bez problémů. Jedeme průměrnou rychlostí 90 km/hod., spotřeba se pohybuje okolo 50litrů na 100 km. Po běžné údržbě, jako je kontrola olejů, mazání, brzd a světel, jsem trošku pomáhal při údržbě týmové Hondy. Hlavní mechanik, Luiz Azevedo, má tu trpělivost mne do mechaniky motocyklu zasvěcovat. Tak se snažím nabývat nové zkušenosti alespoň touto cestou. Zítra nás čeká překročení hranice z Mauretánie do Mali, konkrétně je to 600 km a naším cílem je Bakel.

Všechny fandy rallye Paříž-Dakar zdraví z Mauretánie

Tomáš Tomeček