Tomeček absolvoval přejímky

Čtvrtek se nesl ve znamení přípravy na technické a administrativní přejímky, které představují poslední formalitu před slavnostním startem Africa Eco Race 2017. Vlastní procedura pro závodníky odstartovala se západem Slunce, poté co její zjednodušenou formou prošly třeba i oba pořadatelské kamiony balai ("koště"), které organizátorům poskytuje Tomáš Tomeček jako službu na klíč.

Pečlivá předsezónní příprava se podepsala na hladkém průběhu přejímek, kterými Promet/Czechoslovak Group tým Tomáše Tomecˇka prošel doslova jako pomyslný nůž máslem a do uzavřeného parkoviště Parc fermé v monackém přístavu zamířil jako jeden z prvních účastníků rallye.

"Letos proběhlo vše hladce a v nepoměrně větším klidu, než v posledních ročnících," popisuje povinnou předstartovní proceduru Tomáš Tomeček a hned pokračuje: "Vlastně jsem snad nikdy neabsolvoval přejímky v noci. Jsem rád, že jsme se dostali až sem a chtěl bych poděkovat všem, kdo za námi stojí."

Jak viděl přejímkový den navigátor Tomáše Tomečka Ladislav Lála? "Přejímky jsou takové ticho před bouří. Ještě se nezávodí, ale už se začíná něco dít. Absolvovali jsme několik velmi příjemných rozhovorů se soupeři i organizátory. Když jsme po ránu přišli k našemu kamionu, tak jsme zjistili, že jsme přes noc získali nového sponzora, aneb výborný slovenský motorkář Martin Benko opět realizoval jeden ze svých originálních kreativních nápadů. Zdravíme tě Maťo! Během přejezdu z Mentonu do parc fermé v Monaku jsme si s Tatrou projeli většinu tratě, po které se prohánějí monoposty Formule 1. Musím říci, že jsme chvílemi míjeli zaparkované luxusní vozy velmi, velmi blízko."

Za volant Tater balai letos usedne zkušené a organizátory i závodníky respektované duo Petr Foltýn a Leopold Paďour. "Za volantem kamionu sice strávím většinu roku, ale i tak si umím jen těžko představit lepší dovolenou, než v kabině naší terénní odtahovky," říká věčně usměvavý Petr Foltýn. V podobném duchu se vyjadřuje i řidič druhého "baléčka" Leopold Paďour: "Jsem rád, že jsem tady. Závodní pole se letos rozrostlo, takže se rozhodně nebudeme nudit."

Pátek představuje pro Promet/Czechoslovak Group tým Tomáše Tomecˇka volnější den. "Musíme doladit posledních pár detailů na našem asistenčním kamionu," uzavírá Tomáš Tomeček. "V sobotu nás čeká slavnostní start, poté přejezd na trajekt směr Maroko. A pak už to vypukne. Už aby to bylo..."

Ladislav Lála, 29.12.2016

 

Fotky z Monaka dokumentující přípravu posádek na africkou rally objektivem našich holandských členů posádek balai Nielse Hatzmanna a Arjana van Hala - polepování vozidel, instalace navigačních přístrojů do vozů balai, focení posádek.