Afrika Dakar TOM RACING

Sobota 1. ledna 2011


Nový rok postaru

Start: Buenos Aires photo dakar2011_044
Cíl: Victoria
Den: Sobota 1. ledna 2011
Spojovačka: 4 km
Speciálka: 377 km
Spojovačka: 0 km
Celkem: 0 km

Dakar bude startem 1.ledna respektovat tradici, která byla v de la Concorde v Paříži. Nyní však budou závodníci startovat u oblouku na 9th July Avenue v Buenos Aires (tento obelisk (67m) je místo, kde poprvé vlála Argentinská vlajka. Leží uprostřed avenue, která je nejširší na světě a má 7 pruhů v každém směru a na každé straně souměrně ulice se čtyřmi pruhy, jméno je na počest narozenin Argentiny 9.července, 1816), předtím než zamíří do Victoria. Stopky pro tento den budou ještě odpočívat vklidu protože je to víceméně setkání a show pro Argentinské fanoušky. Po této první spojovačce učástníci stráví první noc v bivouacu.

Podle www.dakar.com

Úvodní briefing Argentina - Chile 2011

Vážení přátelé Dakaru a našeho týmu.

Kluci z doprovodu už odjeli směr Victoria a já ještě v poklidu a v chládku (venku je velké vedro) recepce hotelu Palermo využívám poslední chvíle před startem, abych se s Vámi podělil o zážitky z briefingu.

Opět připojuji několik fotek, které Vám atmosféru přiblíží asi nejlépe, tak jen krátký komentář. Tento briefing je pro všechny týmy povinný (neúčast se už trestá penalizací) a jde o takové úvodní přivítání a seznámení s některými organizačními skutečnostmi.

Letos byla hlavním pojmem, okolo kterého se celý brífing odvíjel, BEZPEČNOST. Jak ředitel celé rally Etiene Lavigne, tak i sportovní ředitel David Casterra několikrát připomínali, aby všichni měli respekt k sobě navzájem, k lidem okolo trati. Myslím, že dobře ví, proč to dělají - jedna věc je vyslechnout tato slova v klidu na briefingu, a druhá věc je pak se podle nich chovat ve stresu během etapy ...

Od dvou hodin tedy začnou startovat motorky v obráceném pořadí, tedy od nejvyšších startovních čísel po nejnižší, pak auta v klasickém pořadí a teprve pak my v kamiónech rovněž v klasickém pořadí. Na nás tedy výjde řada až těsně před sedmou večerní (před jedenáctou u Vás), takže do Victorie dorazíme docela pozdě. Musíme totiž počítat s velkými davy neúnavných fanoušků. Loni jich prý sledovaly celý závod okolo trati na 4 milióny, tak si na jejich přízeň rozhodně nemůžeme stěžovat.

Přeji Vám za celý tým hezký den :)

Míra Martinec, LRT