Paříž - Narbonne - 1. leden 2001

 

Dnešním dnem celý maraton - 23. ročník rallye Paříž Dakar začal. Od 5:00 ráno, kdy začaly startovat doprovodné vozy a tedy i Petr Vodák se svojí posádkou, bylo na Martových polích pod Eiffelovou věží rušno. Na naši kategorii T4 měla podle rozpisu přijít řada až poté, co odstartovaly motocykly, osobní vozy i nákladní vozy 6x6, což konkrétně pro nás znamenalo vyjet v 10:22. Celý start se však urychlil a tak jsme se dostali na trať etapy asi o 40 minut dříve.

Byli jsme rádi, protože nás čekalo více než 900 km spojovací etapy a navíc Prolog v La Chartre. Počasí nám ze začátku moc nepřálo, první dvě třetiny cesty až na malé vyjímky pršelo. Naštěstí jednou z nich bylo právě La Charte, takže malé znepokojení Tomáše Tomečka z Paříže, že by pořadatelé mohli prolog kvůli špatnému počasí zrušit, se nepotvrdilo. Do prologu jsme se opět řadili podle startovních čísel a dalo by se říci - to nejlepší na konec, protože diváci mohli na závěr startovního pole vidět tyto posádky: č. 424 s Kamazem, pak K. Loprais s Tatrou, následoval Kabirov s Kamazem (č. 426), za nimi jme byli my, následovani dvěmi posádkami s vozy Kamaz.

Protože tyto řádky vznikají přímo v kabině vozu při přejezdu po dálnici do cíle etapy v Narbonne, nevím, v jakém čase zajeli prolog ostatní a tedy ani jak jsme se umístili, mohu pouze přečíst z karty náš čas 5 min 02 sec. Dojezd do cíle etapy předpokládáme kolem 23:30.

J. Martinec

 

1. etapa
1. 1. 2001 - pondělí
Paříž - Narbonne (Francie)
Celkem 916 km
Přejezd 310 km
Speciálka 6 km
Přejezd 600 km
Umístění: 2. místo (05' 02")
Ztráta na vítěze: 00' 02''