Paříž - 30.12.2000

 

Dnešní den byl pro nás ve znamení administrativních a technických přejímek. Tyto procedury probíhají tradičně v Parc Floral de Paris - obrovském a nádherném známém pařížském parku, kam jsme se přemístili asi v 9:00 ráno. Nejdříve prodělali administrativní procedury všichni členové týmu - procedura se skládá z kontroly dokladů, potvrzení o zaplacení startovného, fotografování, vyplňování mnoha formulářů, kontroly dokladů vozidel, atd. Celkem jsme museli projít asi dvacet stanovišť a na každém jsme obdrželi razítko po jeho úspěšném absolvování. Nakonec jsme dostali pásku na ruku, kterou nelze sundat a musíme ji nosit až do skončení závodu - tou se budeme identifikovat jako účastníci rallye.

Po administrativních procedurách následovala technická přejímka vozidel. Obě tatry najely do obrovského stanu, kde se staly předmětem zájmu technických komisařů. Kontrolovaly se plomby na motoru a podvozku, osvětlení, montáž navigačních přístrojů, přilby, pásy atd. Obdrželi jsme povinné reklamní samolepky hlavních sponzorů, startovní čísla a nakonec také nezbytné razítko. Technické prohlídky proběhly bez problémů a komplikací.

Nakonec následoval tzv. final check - tzn. výstupní kontrola, kde pořadatelé zkontrolovali, jestli jsme prošli všechny procedury, tj. máme všechna razítka.

Po něm následoval průjezd Paříží, jehož cíl byl na Martových polích pod Eiffelovou věží v tzv. Parc fermé, uzavřeném parkovišti, kde budou vozy odstaveny až do startu závodu pozítří ráno.

Jaromír Martinec