Afrika Dakar TOM RACING

Míra Martinec o úvahách nad výhodami posádky Petrobras


Vážení příznivci dakarské rallye a našeho týmu, zdravím Vás taky krátce za sebe, využívám toho, že máme ještě relativně čas, než se obujeme do pořádného závodění. Na jednom diskusním fóru jsem se dočetl úvahy o tom, že pro naši posádku je to tu vlastně domácí prostředí a že má André výhodu. No, bylo by to sice prima, asi budu muset autora zklamat, tak "horké" to zas není. André to má z domova sem do Buenos Aires asi 2500 kilometrů a jak mi říkal, on sám tady v Argentině nikdy nezávodil, jednou jel na motorce závod v Paraguai.

Pouze jeho bratr Jean jel (taky na motorce, ale dnes už přesedlal do auta) jednou závod v Chille v poušti Acatama, kam se dostaneme i my. Takže i pro Andrého je celá rallye nová, jedinou výhodu, kterou má je, že se nemusí aklimatizovat na léto a taky se nemusel stěhovat za rallye na jiný kontinent. Ovšem budiž to pro něj zadostiučiněním za všech těch 22 ročníků, kdy tak učinit musel. Ptal jsem se ho taky, jestli bude o naši posádku nějaký větší mediální zájem, ale říkal, že si to nemyslí. Argentina a Brazílie jsou (díky fotbalu) odvěcí rivalové, takže nám asi argentinská média moc velkou zvláštní pozornost věnovat nebudou. V Brazílii samozřejmě ano, ale to si myslím, že se zase nebude moc lišit od předchozích ročníků. Uvidíme, kolik tu bude brazilských fanoušků.

Přeji Vám poklidný večer, jak už psal Radek, nás čeká slavnostní ceremoniál, který se protáhne až do noci, ale my se s Vámi ještě určitě stihneme podělit o své dojmy.