Loď Scirocco - 3.1.2001

 

Ozýváme se Vám z velké transportní lodi Scirocco, na které se během noci přepravíme do Afriky. Do Almerie jsme dorazili po 500 km etapě ve 20:00 a hned jsme se zařadili do fronty na nalodění. Obě Tatry BR Lubrax Petrobras týmu, stejně jako ostatní automobily, poplují jinou lodí, zatímco motocykly a posádky stráví noc na zmíněné lodi Scirocco.

Dnešní rychlostní zkouška se jela hned na začátku etapy přímo na pláži v Castellonu. Byla atraktivní zejména pro diváky, protože pořadatelé připravili asi 6-ti kilometrový okruh v jemném písku s dlouhým průjezdem vodními kanály, několika skoky a především velkým množstvím zatáček. Protože se startuje podle dosavadního umístění, byli jsme na startu jako šestí v kategorii kamionů. To byla malá nevýhoda, protože vozy před námi vykroužily v písku hluboké koleje a při výjezdu z ideální stopy bylo těžké se do ní dostat zpátky. Nicméně Tomáš Tomeček to zvládl a svoji bravurní jízdu dnes korunoval prvním letošním etapovým vítězstvím, o kterém jsme se dozvěděli po příjezdu do přístavu. Máme z něj radost, nicméně se držíme při zemi a doufáme, že se nám bude dařit i nadále, a že nás technika nezklame.

Petr Vodák s doprovodnou Tatrou dorazil do přístavu před námi, při dojezdu jsme jej zastihli právě při zajíždění do lodi. Stejně jako v předchozích dnech vyjížděl dříve než my a dnes byla dohoda týmu taková, že na sebe nebudeme nikde čekat a potkáme se až zde. Obě Tatry jedou bez problémů.

Zdravíme všechny příznivce rallye, loučíme se s Evropou a s dalšími zprávami se Vám přihlásíme z Afrického kontinentu.

Jaromír Martinec

3. etapa
3. 1. 2001 - středa
Castellon - Almeria (Španělsko)
Celkem 445 km
Přejezd 10 km
Speciálka 5 km
Přejezd 430 km
Etapové umístění: 1. místo (10' 03")
Průběžné umístění: 4. místo (55' 20'')
Ztráta na 1. místo: 01' 58''