Goulimine - 6.1.2001

 

Dnešní etapa byla předposlední marocká. Startovali jsme z poměrně výhodného postavení spolu s osobními automobily, jak jsem se zmiňoval v minulé zprávě. Celá trasa byla poměrně náročná na techniku jízdu, protože byla velmi kamenitá a připomínala spíše široké vyschlé říční koryto. Tomáš Tomeček předvedl perfektní technickou jízdu a všechny nástrahy zdárně a bez větších problémů zdolal. On sám kvitoval svůj dnešní výkon s uspokojením a v bivaku sám řekl, že cítí, že se dostává do formy.

Ani dnes nás nezklamala technika a Tatra vše zvládla. Naštěstí jsme neměli defekt, což bylo vzhledem k profilu dnešní trati až s podivem. V bivaku, kam jsme dojeli kolem 19.00, nás tedy čekala opět jen běžná rutinní údržba. Ta sestává z kontroly a zejména odstranění prachu z kabiny a vzduchových filtrů.

Doprovodná Tatra řízená Petrem Vodákem jede zatím stále skvěle a bez problémů. Je k dispozici jak motorkářům, tak samozřejmě nám.

S dnešním výsledkem jsme opět spokojeni. Jeli jsme, jak jsme potřebovali, abychom udrželi své postavení ve výsledkové tabulce a samozřejmě v rámci možností vozu. Do cíle jsme dorazili za ruskými Kamazy před Karlem Lopraisem.

Z místa mechanika v kamionu 427 zdraví

Jaromír Martinec

 

6. etapa
6. 1. 2001 - sobota
Ouarzazate - Goulimine (Maroko)
Celkem 608 km
Přejezd 155 km
Speciálka 305 km
Přejezd 148 km
Etapové umístění: 4. místo (4h 13' 19")
Průběžné umístění: 3. místo (11h 05' 23")
Ztráta na 1. místo: 26' 25"