Dakar 2003

 

V roce 2003 oslaví legendární dakarská rallye své 25. narozeniny. Zároveň ji čeká několik změn. Hlavním sponzorem se pro příští ročník stává společnost Telefonica, čímž se název Total Dakar Rallye mění na Telefonica-Dakar 2003.

 

Známá soutěž odstartuje 1. ledna. Po projetí Francie a Španělska přivítá účastníky 5. ledna Tunis. Dále rallye povede přes Libyi a Egypt. Cíl bude tentokrát 19. ledna v egyptském městě Sharm el Sheik na břehu Rudého Moře.

 

Organizátoři připravují pro soutěžící 3 dny strávené v Evropě. Ve Francii se uskuteční slavnostní večerní start a druhý den první speciální etapa. Další dva dny povede rallye Španělskem, na účastníky tak bude čekat další speciální etapa a nalodění na trajekty. Do Tunisu připluje soutěžní konvoj 5. ledna a zde se již všichni mohou těšit na 14 afrických speciálních etap, které rozhodnou o vítězi 25. ročníku dakarské rallye. Naplánovány jsou opět dvě maratónské etapy bez účasti asistenčních vozidel, jedna etapa ve tvaru smyčky a dvě etapy bez použití GPS.

 

Skutečností zůstává, že ačkoliv trasa závodu doznala razantních změn - povede jinudy než v předchozích ročnících a bude končit na břehu Rudého Moře (namísto Růžového Jezera) a zcela se tak vyhne senegalskému metropoli, v názvu se stále objevuje slůvko Dakar. Takže se budu těšit, že všechny příznivce této maratónské rallye budu moci v lednu příštího roku přivítat na našich týmových stránkách opět mým oblíbeným pozdravem: Zdar Dakar...

Zuzana Nohavicová