Bakel - 18.1.2001


Dnes jsme dokončili 900 kilometrový přesun z Nemy do Bakelu. Včera jsme opustili asi 100 km za Nemou trať pořadatelů a jeli jsme do Kify, kde na nás čekal týmový kolega Klever Kolberg s porouchaným vozem Mitsubishi Pajero. Společnými silami jsme auto zpojízdnili a jeli jsme pistou dlouhou 350km do Kayes.

Cestu z Nemy do Kify jsme jeli 5 hodin [480 km], což bylo vcelku rychle ve srovnání s 350 km pisty do Kayes, jejichž překonání nám trvalo 12 hodin, tedy přes celou noc. Protože jsme jeli úplně mimo cestu pořadatelů, v každé vesnici jsme budili velký zájem a upřesňovali jsme si směr cesty. Hlavní pistu (pro přirovnání je to velmi špatná polňačka s mnoha dírami) křižovaly další a bylo velice snadné správný směr ztratit. Několikrát se nám to samozřejmě i podařilo. Nezatížen časovým stresem závodníka jsem s dobrým pocitem překonával mnohé úseky (často trialové) a hranami naší nástavby jsem razil cestu křovinami. Divil jsem se, co vše lze nazývat pistou.

Do Kayes jsme přijeli nad ránem, přespali jsme a ráno jsme jeli dalších 160 km do Bakelu, cíle dnešní etapy. Zítra pojedeme do Tambacoundy, pozítří do Dakaru, cíle rallye. V Dakaru nás čeká vyklizení našich vozů, jejich mytí a nalodění. Podle našich posledních zpráv připluje loď a s ní i naše Tatry nejpozději do dvou týdnu do Evropy.

Tomáš Tomeček