Afrika Dakar TOM RACING

8. etapa 2012

Start: Boulanouar photo akce2010_096
Cíl: Akjoutj
Den: 4. January 2011
Spojovačka:  
Speciálka: 425 km
Spojovačka: 9 km
Celkem: 434 km

Vítejte v Mauritánii! V krásné a fascinující zemi. Soutěžící se ponořit do nádherného písečného moře. Bute to velký okamžik pro všechny milovníky pouště.

Etapa je krásná a duny jsou tuskutečností. Proměnlivost bude klíčové slovo: mnoho off-piste, rychlých plošin, vegetace, travnatých údolí, velmi rozložitá velbloudí tráva, přejezdy dun a kamenité úseky. Trpělivost bude odměněna!

 

Výsledky 8. etapy

Místo Pilot (st. č. - vůz) čas (+ztráta)
1. Tomeček T. (400 - Tatra)
7h 41' 44"
2. Jacinto E. (402 - Man)
+1h 13' 10"
3. Essers N. (401 - Man)
+ ???
4. Hillewaere P. (403 - Man)
+ ???

Průběžné výsledky po 8. etapě

Místo Pilot (st. č. - vůz) čas (+ztráta)
1. Tomeček T. (400 - Tatra)
31h 12' 23"
2. Jacinto E. (402 - Man)
+1h 35' 23"
3. Essers N. (401 - Man)
+ ???
4. Hillewaere P. (403 - Man)
+ ???

4.1.2012 - Boulanouar - Akjoujt

Hlásí se vám Honza jako druhá část mediálního týmu na Africa Eco Race 2012. Mauretánie nás přivítala svými nekonečnými pláněmi plynule přecházejícími v ta nejnádhernější dunová pole, jaká si dokážete představit. A to je něco pro Vojtu. Aby vám mohl zprostředkovat nové zážitky, ráno jsme se rozloučili a nasedl do zametacího kamiónu Balai a vyrazil do písečných dálek zachraňovat zapadlé posádky. A že jich dnes bude.

Je šest hodin večer, jsme v bivaku nedaleko městečka Akjoujt. A bivak je poloprázdný. Tomáš s Vojtou dorazili před hodinou jako druhé vozidlo z celého startovního pole. Po téměř osmi hodinách v etapě. Když René Metge v dnešním roadbooku sliboval doslova pekelně obtížné duny, měl pravdu. Kluci přijeli unaveni, ale šťastní. Toto je etapa, kvůli které do Afriky přijeli. Toto je etapa, která dělá tuto soutěž tou pravou africkou soutěží. A zítra to bude to stejné v bledě modrém.

O zážitky nezůstanete ochuzeni. Vojta se už brzy vrátí a budete mít jeho zážitky z první ruky. Nepřestávejte nás sledovat.

P.S.: Právě vedle nás v bivaku přistál vrtulník. René Metge se vrátil z průběhu etapy. Když uviděl Tomáše, odpočívajícího vedle právě servisované Tatry, s uznáním jeho směrem pokynul. Je evidentně rád, že ho tu vidí.

Honza Husák