7. etapa 2005

7. etapa

6. 1. 2005 - čtvrtek
Zouerat - Tichit
Celkem 669 km
Přejezd 9 km
Speciálka 660 km

Pro sedmou maratónskou etapu (bez asistence) pořadatelé připravili opět z velké části novou trasu. Rozlehlý rovinatý terén dovolí hromadný start (po dvaceti) soutěžících na motocyklech. 660 km speciální etapy převede účastníky rallye přes planiny, dunová pole až do průsmyku El Ghallaouiya, odtud pak přes pahorkatinu El Mrayer. Aby toho nebylo málo, je připravena také chuťovka v podobě více než 100 km dlouhého úseku velbloudí trávy. "Vydrncaní" navigátoři pak musí nalézt průsmyk vedoucí do oázy Tichit. Tam budou vozidla a motocykly umístěny do Parc Fermé.

Tatra Tomáše Tomečka míří do Evropy

Tomáš Tomeček je v tuto chvíli asi 100 km před marockým přístavem Tanger, kde se bude snažit co nejdříve svou tatru nalodit na trajekt a přeplout do Evropy. Vozidlo se vytrvale přesouvá směrem domů svou maxirychlostí 60 km/hod. a netrápí jej žádné technické problémy. Tomáš Tomeček a Vojtěch Morávek se rozloučili se svým australským spolujezdcem Michaelem Tanakou již v Casablance. Oba zdraví své příznivce nejen v České Republice, ale i jinde ve světě. Doma je přivítáme někdy během příštího týdne.

Zuzana Nohavicová, LRT

7.1.2005: Tatra č. 518 bez pohonných hmot

Dnes ráno se nám pomocí satelitního telefónu ozval Míra Martinec. Soutěžní tatra brazilsko-české posádky č. 518 stojí asi cca 38 km před cílem 7. etapy. Všichni členové posádky jsou v pořádku, rovněž vůz je bez jakých kolivtechnických problémů. Jediný problém je v tom, že jsou bez nafty. Ačkoliv před startem etapy naplnili všechny nádrže, tak díky obtížnosti trati měli spotřebu přibližně 120 l na 100 km. Teď tedy čekají na pomoc, snad jim pomůže vůz brazilských novinářů. V případě, že pomoc dorazí včas, tak se pokusí dojet do cíle a pokračovat dál v rallye. Jsou rozhodnutí odstartovat do 8. etapy.

Tomáš Kubina