Afrika Dakar TOM RACING

12. etapa 2012

Start: Kebemer photo akce2010_096
Cíl: Dakar
Den: 8. January 2011
Spojovačka: 131
Speciálka: 23 km
Spojovačka: 41 km
Celkem: 195 km

Odměna za veškeré úsilí během téměř dvou týdnu: Lake Rose!

Intenzivní chvíle radosti pro všechny, kteří věděli, jak přežít pasti vytrvalostního závodu. Po několik kilometrech na pláži, cíl a stupně vítězů ...

 

Výsledky 12. etapy

Místo Pilot (st. č. - vůz) Čas (+ztráta)
1. Tomeček T. (400 - Tatra)
14' 44"
2. Jacinto E. (402 - Man)
+ 00' 03"
3. Essers N. (401 - Man)
+ 04' 58"

Celkové výsledky Africa Eco Race 2012 v kategorii kamionů

Místo Pilot (st. č. - vůz) Čas (+ztráta)
1. Tomeček T. (400 - Tatra)
41h 19' 35"
2. Jacinto E. (402 - Man)
+ 2h 02' 52"
3. Essers N. (401 - Man)
+ 20h 51' 26"

Celkově (osobní a nákladní vozy) skončil Tomáš Tomeček druhý za speciálem pilotovaným Jeanem Louisem Schlesserem.

AER - Růžové jezero

Stejně jak před třiatřiceti lety. Stejně jako každý další rok. Opět se na startu sešli lidské osudy, aby se na chvíli spojily. Aby spolu žili, závodili, sdíleli útrapy a radovali se z úspěchů. Bez závisti. Bez pozlátek. Bez přetvářky. S jedním cílem. Zažít si závod jako mnozí před nimi. Věřím, že Thierry Sabine to z nebe vidí. Musí mít radost. Jeho odkaz žije. Pokračuje v něm René Metge a ostatní skvělí závodníci, kteří vědí, že město Dakar je v Senegalu. V Africe.

Po čtrnácti dnech končí letošní Africa Eco Race. Výsledky jsou jasné. Dnes se nic změnit nemohlo. Defilé u Růžového jezera se nepočítá do závodního času. Bez něj by to nešlo. Je to odměna. Všichni mají právo dojet až sem a užít si být na tom místě. Zde je to nejvíce cítit. Zde je ten pocit neintenzivnější. Pocit, že jste součástí něčeho, co nekončí koncem závodu. Co dneškem pokračuje dále. Co vás sem bude nutit přijet i za rok. Dnes byl zde Thierry s námi.

Tomáš Tomeček s Vojtěchem Morávkem vítězí v kategori kamionů a celkově jsou druzí. Loomans, Jacinto, Kamoun, Poli, Dubois, Moreau a mnoho mnoho dalších. Ta jména se právě dnes zapsala do historie. Dnes se oslavuje. Večer na oficiálním vyhlášení se sejdeme jako každý den posledních čtrnáct dnů v bivaku. Dnes už ne zaprášení a špinaví. Dnes ne. Dnes si vychutnáme pocit vítězství. Nejen našeho. Všech, kdo dnes mají co slavit. Společně. Přesně v duchu závodu.

Zítra zavezeme vozy do přístavu a odjedeme domů. Osudy všech se rozejdou. Na rok.

Na začátku jsem slíbil, že se budeme snažit dostat atmosféru z Afriky k vám domů. Nemůžete zde být. To nelze. Ani nemůžeme přivést každému z vás alespoň kousek písku ze Sahary. Fotky, videa a příběhy je pro nás jediná možnost jak přiblížit atmosféru závodu. Nikdy to nebude takové, jako kdybyste zde byli s námi. Ale snad jste se bavili. Večer na hotelu se sejdeme u jednoho počítače a společně si pročteme komentáře pod příspěvky a vzkazy. Odpovíme na ně až po příjezdu, ale potěší nás už dnes. Hodně potěší.

Děkujeme všem, co nás podporují. Všem našim partnerům, sponzorům a fanouškům patří vítězství na Africa Eco Race 2012.

Vojtěch Morávek ml., LRT

 

Vyhlášení výsledků ve fotogalerii