Afrika Dakar TOM RACING

11. etapa 2014

Start: Saint Louis mapa africa eco race 2014
Cíl: Dakar
Den: 11. ledna 2014
Spojovačka: 236 km
Special: 24 km
Spojovačka: 41 km 
Total: 301 km

profil 11 etapy

Finally the “LAC ROSE”

After a last night under the Senegalese starry sky, it’s lightheartedly that the participants will start this last liaison stage towards Kayar, a fishermen village on the Atlantic coast. The 24 last kilometers of stage will be like a reward or even deliverance for some participants. The podium will take place on the “Lac Rose” shore, on which all the heroes of the 6th edition of the SONANGOL AFRICA ECO RACE® will receive their trophies with a lot of emotions and laughs will.

11.1.2014 Růžové jezero

Pamatujete si ta jména? Auriol, Mege, Peterhansel, Ickx, Vatanen, ti všichni v historií dakarského závodu dojeli do cíle u Růžového jezera a dokázali zvítězit ve své kategorii. Co jméno, to unikátní příběh. Nejen oni. Mohl bych pokračovat. Despres, Masuoka, Saby a mnoho jiných. Každý rok se jejich počet rozšiřuje. Letošní k těmto legendám přibývají Pisano, Schlesser a Tomeček. To jsou vítězové Africa Race 2014.

S tím také přichází bilancování naší účasti. Psal jsem na začátku svých zpráv ze závodu, že je třeba se podívat, odkud jsme přišli, abychom pochopili, kam jít dále. Tomášův a Vojtův výsledek hovoří naprosto za vše. První místo v kamionech je vynikající úspěch. Současně jsme pořadatelům pomáhali s kamiony Balai. Zde bych rád vypíchl výkon Petra Kostelníka, který v této soutěži řídil kamion Balai poprvé. Petr odvedl vynikající práci a ti, co v závodě uvízli nebo museli v noci přespat v dunách věděli, že ho mají za sebou a pomůže jim. Stačí jen čekat. Dojede. Jak jsem ho slyšel hovořit, tak si sáhl až na dno. Tam se našel.

Výhled do budoucna máme jasný. Stejně, jako v jakémkoliv jiném lidském chovaní, víme o oblastech, které je potřeba zlepšit. Máme celý rok na to, se na ně zaměřit. Stejně tak víme, že Dakar je jen jeden. Je to hlavní město Senegalu a dvacet kilometrů daleko je Růžové jezero. Je čas vykročit na cestu. Víme, odkud jsme přišli a víme kam jít dál.

Vyměřený čas závodu vypršel a věci a události se dějí. Jedno z jmen ve výčtu letošních vítězů vidíme naposledy. Jean-Luis Schlesser. Bývalý závodník Formule 1, několikanásobný vítěz „Rallye Paříž-Dakar“ a Africa Race oznámil ukončení své závodnické kariéry. Jeho závodnická kariéra končí, ale jeho působení tam, kde je jeho srdce, pokračuje dále. V šedesáti pěti letech nehodlá odejít mimo závodnický svět, ale plně se bude věnovat pořádáni Africa Race. Pro tento závod je to vynikající zpráva. Zkušenosti a znalosti má na rozdávaní.

Za celý team bych velmi rád vyzdvihl podporu našich sponzorů. Bez nich bychom zde nemohli být a za jejich přízeň a nadšení děkujeme. Stejně tak děkuji za to, že jste, že existujete. Vy všichni, kdo sledujete naše zpravodajství. Bez Vás by naše práce postrádala smysl. Je nám všem v teamu velikou ctí možnost s vámi sdílet naše zážitky. Děkuji Vám všem!

DŮLEŽITÉ: Co nejdříve po příjezdu domů uspořádáme besedu s celým teamem. Mnoho příběhů se nevešlo do každodenního zpravodajství. Dáme zde vědět, kdy a kde beseda bude. Budeme moc rádi pokud přijdete a budeme moci vás poznat osobně.

Děkuji za to, že sledujete naše zpravodajství. Užijte si svůj den.

Z Dakaru
za Livescore Team
Vojtěch Morávek ml.

 

Takto vypadá radost všech, kteří dojeli k Růžovému jezeru. Pro tým Tomáše Tomečka je prostě jediný správný "dakar" ten s cílem v Dakaru! A kromě týmových kolegů, kteří byli v Africe (foto na konci videa) patří dík i naší "neviditelné" části, která zajišťovala fungování zpravodajství zde v České Republice (Kateřina Boháčová, Tomáš Kubina, Zuzana Nohavicová).