Buenos Aires, 18. ledna 2009
Vážení příznivci našeho týmu, hlásíme se po více jak dvou týdnech z Buenos Aires. Dorazili jsme sem včera po sedmé hodině večerní.
Základní úkol naší „záchranné mise“ byl splněn. Havarovaná a těžce poškozená Tatra startovní číslo 512 „Livescore“ dorazila po vlastní ose do přístavu v městečku Lima, cca 100 km severně od Buenos Aires.
Včerejších přes 600 km z Cordoby do přístavu vedlo převážně po krásných asfaltových cestách a dálnicích. Města, dálniční nájezdy, benzínové pumpy byly opět obsypány špalíry diváků. Cesta ubíhala bez problémů, za pravidelného střídání za volantem (Radek a Tom Fajman) a v krásném slunečném počasí.
Shrnuto, „Livescore“ absolvovala po havárii přes 2000 km po vlastní ose (z toho jen úvodních 180 km do Copiapó na laně za asistenční šestikolkou). Nyní již čeká v přístavu na trajekt, který ji dopraví (společně s ostatními dakarskými stroji) do Le Havre. Na zajištění dopravy z Le Havre se již nyní pracuje.
Dnes se všichni účastníci rally, kteří ji úspěšně absolvovali, zúčastní slavnostního „pódia“, mezi nimi samozřejmě i druhá týmová Tatra André Azeveda. Míra Martinec v následující zprávě shrne své dojmy jak ze včerejší etapy, tak z dnešního dne. To je zatím vše, ještě jednou chceme Vám všem poděkovat za podporu a za krásné vzkazy.
Radek Smolka
Vážení příznivci Dakaru a našeho týmu,
tak a je to za námi. Nedaleko od našeho hotelu – v centru Rural už od rána probíhá slavnostní ceremoniál předávání cen a tak než na nás přijde řada, zaskočil jsem sem do hotelu poslat Vám ještě slíbené fotky a napsat krátkou zprávu.
Chci Vám všem – fanouškům, přátelům i našim rodinám jménem celého týmu moc poděkovat za podporu, kterou jste nám dali. Moc si ji vážíme a myslím, že bez ní bychom tu nemohli být a fungovat. Děkujeme taky Zuzce Nohavicové, Zdeňku Vodovi a Tomovi Kubinovi za obětavou práci při umisťování našich zpráv a fotek na web bez ohledu na denní nebo noční dobu.
Velký dík patří i za všechny gratulace k umístění naší posádky a já bych je s dovolení „rozprostřel“ opět na celý tým. Bez spolupráce obou závodních tater a bez zázemí doprovodného vozu by se nám takový výsledek taky nepovedl. Dakar je týmová záležitost, takže bez ohledu na smůlu, která potkala Toma, náš tým si odváží šesté místo. Myslím, že vzhledem k tomu, že jsme skončili hned za týmy s daleko větším zázemím, můžeme to považovat za úspěch.
Teď nás čeká ceremoniál na pódiu a pak převoz aut do přístavu. Ještě jednou vám moc děkujeme za podporu během celého letošního Dakaru a už se těšíme na setkání s mnohými z Vás.
Za celý tým zdraví Míra Martinec